Žinios ir kontaktai
En

Ateities finansų vadovas. Koks jis?

Finansų vadovų vaidmuo nuolat kinta, ir be įprastinių finansų planavimo ar rizikos valdymo užduočių jiems tenka apsiimti vis daugiau strateginių darbų. Kokių įgūdžių reikės ir ko iš finansų vadovų bus tikimasi ateityje?

Įmonių vadovų apklausos rodo, kad trečdalis iš jų mano, jog finansų vadovams trūksta strateginiam planavimui reikalingų įgūdžių. Todėl jiems patariama savo darbe pasitelkti praeities išmintį su dabarties technologijomis ir ateities inovacijomis. Norint būti sėkmingu finansų vadovu, vertėtų atsižvelgti į tokias pagrindines sritis:

Duomenų panaudojimas
Norėdami būti ne vien balanso sergėtoju, bet patikimu patarėju, finansų vadovai turi daug dėmesio skirti tiksliam duomenų rinkimui ir analizei. Turėdami daugiau nei bet kada iki šiol duomenų, finansų vadovai turi išmokti juos interpretuoti iš verslo perspektyvos ir pateikti rekomendacijų strateginių sprendimų priėmimui. Nebepakanka tik jausti šios dienos įmonės finansinės padėties pulsą – būtina įžvelgti galimybes ir grėsmes ateityje.

Technologijų panaudojimas
Didžiulius šiuo metu prieinamų duomenų kiekius nulėmė verslo ir finansų technologijų bumas. Tačiau reikėtų ne baimintis, kad technologijos pakeis finansų padalinio darbuotojus, o galvoti apie naudą, kurią jos duos visai komandai. Procesų automatizavimas daro finansų skyriaus darbą efektyvesniu, padeda išvengti žmogiškų klaidų, leidžia geriau kontroliuoti sąnaudas.

Tinkami darbuotojai
Stipriems vadovams reikia tinkamų darbuotojų, norint pilnai išnaudoti inovacijų suteikiamas galimybes. Todėl būtina samdyti žmones, kurie sugebės dirbti ne tik šios dienos, bet ir rytojaus darbus. Reikėtų dairytis kandidatų, kurie turės organizacijai labiausiai reikalingų įgūdžių, bei numatyti, kokie iššūkiai iškils ateinančiais metais ir kokie gebėjimai bus reikalingi, norint juos įveikti.

Bendradarbiavimas su kitais padaliniais
Finansų vadovams reikia imtis iniciatyvos ir griauti vidinius barjerus organizacijoje. Darbų eigai ir bendriems rezultatams didelės neigiamos įtakos turi nenoras bendradarbiauti su kitais padaliniais ar darbuotojais. Finansų vadovas turi skatinti savo tiesioginius pavaldinius dalytis žiniomis, taip kolegos mokysis vieni iš kitų, dirbs bendram tikslui ir nebekartos ankstesnių klaidų.

Komunikacijos svarba
Atvira komunikacija vadovų komandoje, kuriai priklauso ir finansų direktorius, taip pat labai svarbi. Nors paprastai komunikaciniai gebėjimai nebūna tarp svarbiausiųjų finansų vadovo įgūdžių, mokant pristatyti savo idėjas ir rekomendacijas kolegoms, galima priimti geresnius sprendimus, turinčius įtakos verslui ilgalaikėje perspektyvoje. Efektyvi komunikacija reikalinga norint sugebėti paaiškinti organizacijos finansinius rezultatus ne finansininkams, o tai tampa vis svarbiau, kai verslas auga ir vis daugiau kolegų turi suprasti finansinius dalykus, kad galėtų efektyviai atlikti savo darbą.

Nuolatinis mokymasis
Norint tapti savo srities „asu“, reikalinga ne tik motyvacija atlikti reikiamus darbus ir pasiekti reikiamų rezultatų, bet ir troškimas mokytis bei augti. Finansų vadovai, kurie siekia tapti patikimu organizacijos patarėju, turi nuolat ir nesustodami tobulėti. Tai gali būti tiek formalios studijos universitete, tiek profesinės literatūros skaitymas ar dalyvavimas konferencijose. Nuolatinis žinių troškimas ir jų taikymas praktikoje finansų vadovui leis tapti tikrai strateginiu patarėju savo organizacijai.

Daugiau šia tema skaitykite šioje publikacijoje anglų k.