Žinios ir kontaktai
En

Vadovo efektyvumo trikdžiai

Vadovus kiekvieną dieną atakuoja dešimtys dėmesio reikalaujančių klausimų, kurie trukdo susikaupti ir produktyviai dirbti. Tam tikri įpročiai gali gerokai padidinti darbo efektyvumą.

Ekspertai teigia, kad vadovų dėmesį blaško ir trukdo susikaupti du pagrindiniai dalykai: įvairūs nuolat budėjimo režimu veikiantys įrenginiai ir pertekliniai susitikimai. Išmanieji telefonai ir planšetiniai kompiuteriai populiarėja, todėl vadovus informacija skaitmeninio ryšio priemonėmis pasiekia daugiau kaip 12 val. per parą. Tuo tarpu susirinkimai yra populiariausia bendravimo su kolegomis forma, kuri užima 35-55 proc. ar net daugiau vadovų laiko.

Norėdami susikaupti ir efektyviai dirbti vadovai turėtų laikytis šių pagrindinių taisyklių:

1. Praktikuoti sąmoningumą: skirti laiko apmąstymams ir sau, o tai didina atsparumą stresui. Didžiausia klaida pradėti dieną nuo el. pašto tikrinimo išmaniajame telefone. Ryte reikėtų užsiimti paprasta sąmoningumą lavinančia praktika – nuo kvėpavimo suaktyvinimo (kelis kartus giliai įkvėpti ir iškvėpti) iki 20-30 min. meditavimo.

2. Susiplanuoti darbus: svarbu numatyti pakankamai laiko sudėtingoms ir kūrybiškumo reikalaujančioms užduotims – jas patartina atlikti iki pietų, kai darbingumas yra didžiausias. Susitikimus reikėtų perkelti į popietę.

3. Susitvarkyti aplinką: darbo stalą, kompiuterio darbastalį ar failų aplankus, išmanaus telefono pagrindinį ekraną (programėles). Atrodytų smulkmenos, tačiau jos turi didelės įtakos produktyvumui ir darbo kokybei. Švari darbo aplinka, tiek fizinė, tiek skaitmeninė, yra esminė sąlyga susikaupti.

4. Sumažinti susitikimų dalyvių skaičių: informacinio pobūdžio susirinkime turėtų dalyvauti ne daugiau 8 žmonių. Be to, kiekvienas susitikimas turi turėti rezultatą: sutartų veiksmų planą, terminus ir atsakingus asmenis. Už konkretų sutartą darbą turi būti atsakingas vienas konkretus žmogus.

5. Numatyti pauzes: bėgti iš susitikimo į susitikimą, šokti nuo vienos užduoties prie kitos yra neproduktyvu – smegenys nespėja „persijungti“. Tarp susirinkimų reikėtų numatyti bent po 15 min. pertraukas – permąstymui, prioritetų sudėliojimui.

Plačiau apie šias produktyvumo didinimo technikas galima pasiskaityti „Harvard Business Review“ straipsnyje.