Žinios ir kontaktai
En

Darbuotojų paieška 2020 metais: tendencijos ir taktikos

Besikeičianti verslo aplinka ir rekordiškai žemas nedarbo lygis personalo specialistams, atsakingiems už darbuotojų paiešką ir atranką, kelia daug iššūkių. Kokie veiksniai lems personalo samdymo tendencijas 2020 metais?

Konkurencija dėl talentų auga visame pasaulyje, todėl žmogiškųjų išteklių specialistai turės imtis vis inovatyvesnių darbuotojų paieškos taktikų. 2020-iesiems personalo srities ekspertai prognozuoja tokias tendencijas:

Lankstaus darbo populiarėjimas

Esant didelei konkurencijai dėl kandidatų, darbdaviai turės siūlyti darbuotojams papildomas naudas, tarp jų tą, kuriai darbo ieškantieji teikia vis didesnį prioritetą, t.y. darbo lankstumą. 2019 metais atlikta pasaulinė apklausa atskleidė, kad 80 proc. kandidatų rinktųsi darbo pasiūlymą su lankstaus darbo galimybe, o ne darbą be tokios galimybės. Be to, net 85 proc. darbdavių teigė, kad dėl suteikiamo darbo lankstumo darbuotojų produktyvumas išaugo.

Darbdavys, suteikiantis darbuotojams lankstaus darbo galimybę, pavyzdžiui, tam tikrą laiką padirbėti iš namų, įgis pranašumą prieš organizacijas, kurios tokios galimybės savo darbuotojams nesiūlo. Lankstumo galimybės, be abejo, priklauso nuo darbo pobūdžio, tačiau tinkamiausia toms pareigybėms, kurioms nuotolinio darbo galimybė yra įmanoma.

Platesnė darbuotojų paieška

Dėl tam tikros kvalifikacijos darbuotojų trūkumo darbdaviams potencialių darbuotojų teks ieškoti kituose segmentuose, nei įprasta. Samdant darbuotojus bus atsižvelgiama ne tiek į ankstesnę darbo patirtį, kiek į kandidatų potencialą augti ir išmokti reikiamų įgūdžių darbo vietoje.

Darbdaviams reikės ieškoti darbuotojų, kurie turės potencialo ateityje prisitaikyti prie besikeičiančio darbo pobūdžio ir įgyti taip vadinamų perleidžiamų įgūdžių – bendravimo, organizacinių, lakstumo ir lyderystės sugebėjimų.

Vaizdo pokalbiai darbuotojų atrankoje

Vaizdo skambučiai populiarėja tarp darbdavių, vykdant darbuotojų atrankos pokalbius. Jų metu galima detaliai papasakoti apie darbą, pareigybę ir pristatyti organizacijos kultūrą, misiją bei vertybes. Vaizdo skambučiai suteikia galimybę surengti pokalbį su kandidatu nuotoliniu būdu, jį įrašyti ir parodyti įrašą kitiems komandos nariams, kad šie įvertintų kandidatą.

Esamų darbuotojų įtraukimas į paiešką

Jau organizacijoje dirbančių žmonių pasitelkimas ir rekomendacijos ieškant naujų darbuotojų yra puikus būdas surasti gerų kandidatų. Rekomendavimo sistema, skatinanti darbuotojus rekomenduoti darbą organizacijoje savo pažįstamiems, yra naudinga tiek darbdaviui, tiek darbuotojams. Be to, darbuotojų rekomenduojamais kandidatais pasitikima labiau. Kai konkurencija dėl darbuotojų yra tokia didelė, naujų kandidatų paieška per esamus darbuotojus yra labai patraukli ir atsiperkanti taktika.

Atrankos procesų automatizavimas

Technologijos tampa vis labiau išmanios ir gali atlikti vis daugiau intelektualių operacijų. Pavyzdžiui, didelėse organizacijose kandidatų gyvenimo aprašymai jau nebeperžiūrimi rankiniu būdu, juos nuskaito technologijos. Darbuotojų atrankos procesų automatizavimas padės atlikti pirminę kandidatų atranką, pokalbių dėl darbo laiko planavimą ir įgūdžių analizę.

Įvairovės įtvirtinimas

Tyrimai rodo, kad lyčių ir kitų aspektų įvairovės skatinimas darbo vietoje leidžia organizacijoms pasiekti geresnių finansinių rezultatų. Todėl darbdaviai vis labiau sieks, kad įvairovė tarp darbuotojų būtų įprasta praktika.

 

Darbuotojų paieškos ir atrankos sričiai daugiausiai įtakos turės inovacijos bei technologijos. Organizacijos, kurioms pavyks diegti tiek viena, tiek kita, ilgalaikėje perspektyvoje pavyks geriau pasamdyti tinkamus darbuotojus.

Plačiau apie šias tendencijas skaitykite straipsnyje anglų k.