Žinios ir kontaktai
En

Pagrindinės efektyvaus vadovo savybės

Norint sėkmingai dirbti vadovaujamąjį darbą, būtini tam tikri gebėjimai ir asmenybės bruožai, nuo kurių priklauso, ar vadovas bus efektyvus. Kokiomis savybėmis pasižymi efektyvūs vadovai?

Vadybos konsultantai išskiria penkis pagrindinius įgūdžius, kurie yra būdingi kiekvienam sėkmingam vadovui:

1. Gebėjimas vadovauti ir daryti įtaką kitiems. Vadovas turi sugebėti vesti savo „pajėgas“ paskui save. Mokėti vadovauti komandai ir būti įtakingu yra didelė vertybė vadovui. Nesugebant daryti įtakos kitiems ir motyvuoti pavaldinius, kad dirbtų bendram tikslui, vadovauti bus sunku.

2. Gebėjimas bendrauti su savo lygio vadovais, pavaldiniais ir aukštesnio rango vadovais. Stiprus vadovas moka bendrauti ir sėkmingai bendradarbiauti su skirtingų tos pačios organizacijos lygių darbuotojais.

3. Gebėjimas analizuoti informaciją ir priimti sprendimus. Efektyvūs vadovai moka analizuoti informaciją ir priimti gerus sprendimus. Tačiau tai nėra taip paprasta, kaip atrodo. Vadovas ne tik turi turėti analitinius įgūdžius, bet ir pasitikėti savo priimamais sprendimais bei jų laikytis.

4. Gebėjimas atlikti užduotis ir pasiekti rezultatų. Organizacijoms patinka vadovai, kurie aktyviai imasi veiksmų ir pasiekia rezultatų. Priėmus sprendimą arba parengus strateginį planą, jį reikia įgyvendinti, antraip strategija žlugs. Vadovai, galintys „užkurti“ komandą, kad užduotys būtų atliktos, sugeba pasiekti rezultatų. Tačiau darbai negali būti daromi pavaldinių sąskaita. Efektyvūs vadovai moka užtikrinti, kad užduotys būtų atliktos laiku, o darbuotojai turėtų tinkamą darbo ir asmeninio gyvenimo balansą.

5. Gebėjimas prisitaikyti prie pokyčių ir diegti naujoves. Visi žino, kad vienintelis pastovus dalykas yra pokyčiai. Kad išliktų konkurencingos, organizacijos turi turėti vadovus, kurie domisi naujovėmis ir jas diegia. Efektyvūs vadovai turi sugebėti prisitaikyti prie nuolat besikeičiančios aplinkos. Antraip vadovų ir pačios organizacijos efektyvumas bus trumpalaikis.

Tikėtina, kad bent trimis iš šių savybių pasižymintis vadovas bus efektyvus. Visus penkis gebėjimus turintis vadovas bus tikrai geras lyderis. Gera žinia ta, kad visus šiuos įgūdžius galima lavinti, ir tai padės palaipsniui tapti puikiu vadovu.

Plačiau apie efektyvaus vadovo savybes galima pasiskaityti šiame straipsnyje anglų kalba.

 

Nuotraukos autorė Annie Spratt iš Unsplash