Žinios ir kontaktai
En

Pirkimų vadovams būtini įgūdžiai

Pirkimų srityje dirbantieji pasakys, kad jų darbas yra sudėtingas, tačiau tuo pat metu teikiantis pasitenkinimą. Pirkimų vadovai kasdien dirba su tiekėjais, todėl jiems reikalingas didelis pasitikėjimas savimi ir žinios. Norint tapti sėkmingu pirkimų vadovu, reikia mokėti vienu metu atlikti daug užduočių, pagrindiniu prioritetu išlaikant geriausią reikiamų prekių ar paslaugų tiekimą savo įmonei.

Kokie yra svarbiausi įgūdžiai, kuriuos turėtų turėti pirkimų vadovai?

1. Puikūs derybiniai sugebėjimai

Akivaizdu, kad tai yra pats svarbiausias įgūdis. Nuolat dirbant su tiekėjais rasti bendrą, abi šalis tenkinantį, susitarimą dažnai būna sudėtinga. Tam reikalingi stiprūs derybiniai sugebėjimai, nes nuo jų priklauso sandorio sėkmė. Pasak www.procurement-academy.com, pirkimų vadovas turi suderėti taip, kad reikiama prekė ar paslauga būtų įsigyta už tinkamą kainą, pristatyta reikiamu laiku, į reikiamą vietą ir reikiamo kiekio.

2. Nepriekaištingi bendravimo įgūdžiai

Nuo bendravimo sugebėjimų priklauso, kaip pirkimų vadovams pavyks paaiškinti tiekėjams, ko reikia įmonei. Geri bendravimo įgūdžiai yra raktas į pirkimų sėkmę. Komunikuojant su tiekėjais, svarbu mokėti tiksliai pasakyti, ko iš jų norima, nes tai palengvins tarpusavio bendravimą ir užtikrins sandorio naudą abiem pusėms.

3. Laiko valdymo įgūdžiai

Laikas – pinigai. Šis posakis kiekvienam pirkimų vadovui turi būti mėgstamiausias. Versle viskas kainuoja pinigus: kuo daugiau laiko yra iššvaistoma, tuo daugiau pinigų prarandama. Laiku priimti sprendimai gali įmonei sutaupyti tūkstančius eurų. Sėkmingi pirkimų vadovai moka susidoroti su dideliu darbo krūviu ir užduotis atlikti per trumpą laiką.

4. Sąžiningumas

Nepaisant to, kad pirkimų vadovai vienu metu turi rūpintis keliais projektais, jiems būtinas sąžiningumas. Bendraudami su tiekėjais pirkimų specialistai privalo laikytis savo žodžio ir padaryti tai, ką pažadėjo. Tai padės užsitarnauti pagarbą ir gerą reputaciją tarp tiekėjų bei lengviau pasiekti reikiamų susitarimų.

5. Pozityvus požiūris

Pozityvumas taip pat yra svarbus bruožas, norint sėkmingai dirbti pirkimų srityje. Pirkimų vadovai turi būti iniciatyvūs, dalyvauti visuose susitikimuose, imtis užduočių iš esmės. Norint pasiekti puikių rezultatų, problemas reikia spręsti tik su teigiamu požiūriu į jas.

Plačiau apie svarbiausius įgūdžius, reikalingus pirkimų vadovams, galite pasiskaityti šiame tinklaraščio įraše anglų kalba.