Žinios ir kontaktai
En

Kaip padidinti finansų vadovų pasitikėjimą skaičiais?

Finansų direktoriai ir buhalteriai nevienodai pasitiki finansinių ataskaitų informacija. Kodėl taip yra ir kaip padidinti pasitikėjimą teikiamais finansiniais duomenimis?

Pasaulinė apklausa atskleidė, kad 70 proc. finansų vadovų pasitiki skaičiais, pateikiamais ataskaitose vadovybei ir kitoms suinteresuotosioms šalims, tačiau tą patį gali pasakyti tik 38 proc. buhalterių. Toks skirtingas vertinimas verčia giliau pažvelgti į finansinių ataskaitų rengimą ir ieškoti šio skirtumo priežasčių.

Besikeičianti finansų direktoriaus rolė

Ilgainiui finansų direktoriaus vaidmuo tampa vis platesnis ir labiau strateginis. Tradiciškai finansų direktoriais tapdavo žmonės, studijavę apskaitą ir turintys didelės patirties apskaitos ir įmonių finansų srityse.

Šiandien iš finansų direktorių tikimasi ne gero apskaitos išmanymo, o strateginės partnerystės su įmonės vadovu, gilaus verslo operacijų supratimo, gebėjimo apjungti administracines funkcijas su platesnėmis įmonės iniciatyvomis, kurios prisidėtų prie verslo augimo.

Finansų direktoriams reikia išmokti pasitelkti apskaitos ir finansų komandos narių žinias bei pajėgumus, kad suderintų savo kaip finansų vadovo papildomas funkcijas su privalomu ataskaitų ir finansinių prognozių teikimo darbu, kuris būdingas tradicinei finansų direktoriaus rolei.

Finansų direktoriaus sėkmės veiksniai

Norėdami užtikrinti pasitikėjimą skaičiais, finansų direktoriai turi investuoti į tokias sritis kaip:

  • Žmonės: samdyti tinkamus darbuotojus. Įdarbinti reikėtų profesionalus, turinčius ne vien tik buhalterinių žinių, bet sugebančius analizuoti finansinę informaciją per verslo strategijos prizmę. Patartina investuoti pakankamai laiko ir lėšų į tokių talentų įdarbinimą, kvalifikacijos kėlimą ir ugdymą, kad būtų naudingi įmonei ateityje.
  • Procesai: skirti pakankamai laiko įsigilinimui į verslo procesus. Be to, svarbu suprasti, kad procesus reikės keisti. Žinant geriausią praktiką ir taikant ją kasdienėje veikloje, aplankys sėkmė. Tam gali prireikti keisti organizacijos kultūrą, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje tokie pokyčiai bus naudingi, o finansų direktoriaus komandos nariai įvertins jo lyderystę ir pastangas tobulinant procesus.
  • Technologijos: įdiegti pažangiausius finansų automatizavimo įrankius. Naudodamiesi geriausiomis technologijomis, finansų vadovai įgis didesnio pasitikėjimo skaičiais ir geriau valdys tiek apskaitos procesus, tiek talentus.

Taigi pasitikėjimą nulemia trys veiksniai: žmonės, procesai ir technologijos.

Plačiau apie finansinių duomenų netikslumo mastus pasaulyje skaitykite šiame tinklaraščio įraše anglų kalba.

 

Parengta pagal Black Line Magazine publikaciją anglų kalba.